FED/Bowman "Bir Faiz Artışı daha Bekliyorum"

FED/Bowman "Bir Faiz Artışı daha Bekliyorum"

*ABD’de gece takip ettiğimiz APİ ham petrol stokları 820 bin varil, benzin stokları da 890 bin varil azaldı. Bir önceki hafta ise ham petrol stokları 9,05 milyon varil artış, benzin stokları 1,79 milyon varil azalış göstermişti.

*Japonya Merkez Bankası Üyesi Adachi yaptığı konuşmada, henüz gevşek para politikasından çıkışı tartışacak aşama olmadıklarını ve şimdilik parasal gevşemeye sabırla devam etmelerinin uygun olacağını söyledi.

*New York FED Başkanı Williams yaptığı konuşmada, uzun vadeli enflasyon beklentilerinin uzun vadede sabitlenmesine ilişkin son haberlerin çoğunlukla güven verici olduğunu söyledi. FED Üyesi Bowman ise hala bir faiz artışı daha beklediğini ancak bunun enflasyonun %2 hedefine geri dönmesi konusunda ilerleme kaydedilmemesi halinde yapılacağını söyledi.

Günün Ajandası;
10:00 Türkiye Ticaret Dengesi
11:00 ECB Toplantı Tutanakları
16:00 Almanya TÜFE
16:30 ABD GSYİH
18:30 ABD Ham Petro Stokları
21:45 FOMC Üyesi Mester’in Konuşması

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi