16:30'da ABD Tarım Dışı İstihdam Verisini Takip Edeceğiz...

16:30'da ABD Tarım Dışı İstihdam Verisini Takip Edeceğiz...

*Almanya tüketici enflasyonu Kasım ayında beklentileri karşıladı. Aylık bazlı enflasyonda -%0.4 gerileme yaşanırken, bir önceki yılın aynı dönemine göre %3.2 artış kaydedildi. En son verilerde aylık bazda %0 ile değişiklik yaşanmazken yıllık bazda %3.8 artış gerçekleşmişti.

*İngiltere Merkez Bankası anketine göre önümüzdeki yıl İngiltere enflasyonu %3.3 olarak ön görülüyor.

*Piyasanın merakla beklediği ABD tarım dışı istihdam verisi Türkiye saati ile 16:30’da açıklanacak. Bir önceki veride 150.000 olarak açıklanan göstergenin Kasım ayı için 180.000 olarak açıklanması bekleniyor. Veri aynı zamanda önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek FED faiz kararı için de önemli bir gösterge niteliği taşıyor.

*ABD’de Türkiye saati ile 16:30’da açıklanacak tarım dışı istihdam verisinin yanı sıra yine aynı saatte işsizlik oranı ve ortalama saatlik kazançlar da açıklanacak. İşsizlik oranının %3.9 ile sabit kalması beklenirken, ortalama saatlik kazançların %0.3 artış göstermesi bekleniyor.

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Yurt Dışı Hisse Senedi