Hizmet PMI Endeksleri Günün Öne Çıkan Verisi Olacak...

Hizmet PMI Endeksleri Günün Öne Çıkan Verisi Olacak...

*Gün içinde saat 15.15’de ABD’den ADP Tarım Dışı İstihdam Değişimi ve 17.00’de de yine ABD’de ISM Hizmet PMI endeksi açıklanacak. Özellikle hizmet PMI verisinin piyasa üzerinde etkili olmasını bekleyebiliriz.

*Avrupa'da saat 11.00'de Euro Bölgesi'nden Hizmet PMI endeksini takip edeceğiz. 

*Kanada Merkez Bankası’nın politika kararı bugün 16.45’de açıklanacak. BOC’un 25 baz puan faiz indirerek politika faizini %4.75’e çekmesi bekleniyor.

*Asya seansında açıklanan verilerde Çin’den Caixin Hizmet PMI verisi açıklandı. Veri 54 olarak gerçekleşti ve beklentinin bir miktar üzerinde açıklandı.
Yine Asya seansında gelen bir başka veri Japonya’dan Hizmet PMI endeksi oldu. Bu veri 53.8 ile beklenti üzerinde gerçekleşti.

*Dün ABD’den gelen JOLTS İş İmkanları verisi 8.059 Milyon ile Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyede açıklandı. Bu veri ile birlikte ABD 10 yıllık tahvil faizi %4.31’e kadar gerilerken Asya seansında hafif yükselerek %4.34’e tepki verdi.

*Yurt içi tarafta USDTRY kuru hızlı bir yükseliş ile 32.15’den 32.60’a kadar tepki verdi ve yeni günde 32.55 seviyesinde işlem görüyor. Gram Altın ise bugünle birlikte son üç işlem gününde 2393’den 2450’ye kadar tepki verdi.


ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç