Çin TÜFE Beklentilerin Gerisinde Gelirken, Yeni Zelanda Merkez Bankası Faizleri Sabit Tuttu…

Çin TÜFE Beklentilerin Gerisinde Gelirken, Yeni Zelanda Merkez Bankası Faizleri Sabit Tuttu…

*Çin’de açıklanan tüketici fiyat endeksi verileri beklentilerin gerisinde kaldı. Enflasyonun Haziran ayında bir önceki aya göre %0.1 gerilemesi beklenirken %0.2 geriledi. Bir önceki yılın aynı ayında göre ise %0.4 artış beklentisine karşılık %0.2 arttı. Bir önceki verilerde aylık bazda %0.1 azalış, yıllık bazda %0.3 artış kaydedilmişti.

Üretici fiyat endeksi ise beklentiler doğrultusunda bir önceki yılın Haziran ayında göre %0.8 geriledi. Bir önceki veride %1.4 gerileme kaydedilmişti.

*Yeni Zelanda Merkez Bankası Temmuz ayı toplantısında %5.50 oranında olan politika faizini sabit tuttu.

*Geçtiğimiz gün ABD Senato sunumunda açıklamalarda bulunan FED Başkanı Powell’ın bugün ikinci oturumda tekrar açıklamalarda bulunması bekleniyor.

*ABD Hazine Bakanı Yellen, enflasyonun zaman içinde düşmeye devam edeceğine inandığını, kiralar ve konut maliyetlerinin enflasyonu ideal olarak istenilenden daha yüksek tuttuğunu söyledi. Yellen ayrıca, işgücü piyasasının başlangıçta çok sıkı olmasına rağmen, şimdi güçlü bir işgücü piyasasının var olduğunu, ancak enflasyonist endişe yaratacak baskıların daha az olduğunu ve dolayısıyla enflasyonun düştüğünü belirtti.

Günün Ajandası:
10:00 – Türkiye – Sanayi Üretimi
10:00 – Türkiye – İşsizlik Oranı
14:00 – ABD – OPEC Aylık Rapor
17:00 – FED Başkanı Powell’ın Konuşması
18:30 – FED’den Mann’in Konuşması
21:30 – FED’den Bowman’in Konuşması

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇIN !

Paylaşmış olduğunuz kişisel verilerinizin sadece sizinle irtibat kurmak için kullanılacak olup kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgi almak için "Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni" okuyunuz

Online hesap aç